VII Niedziela Zwykła  23.02.2020 r.

 

1. Msza Święta w tym tygodniu o godzinie 17.00, tylko w sobotę o godzinie 8.00 rano.

2. W poniedziałek po Mszy Świętej – zapisy kandydatów na ministrantów.

3. W środę 26 lutego – Środa Popielcowa. Rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu, czasu przygotowania przez modlitwę, czynną miłość bliźniego do Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Za udział w tych Nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W Środę Popielcową – Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 8.00 rano i 17.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuję post ścisły, a więc jakościowy (od pokarmów mięsnych) i ilościowy (trzy posiłki dziennie w tym jeden do syta). Wielki Post to także czas podejmowania postanowień pokutnych i wyrzeczeń, przez które okazujemy miłość Bogu i hartujemy ducha.

4. W piątek 28 lutego o godzinie 16.30 Droga Krzyżowa, a po niej Msza Święta.

5. Również piątek po Mszy Świętej spotkanie KSM – Junior. Serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę po sumie pierwsze Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Pozostańmy w kościele na tym Nabożeństwie aby wspólnie rozważać Mękę Pańską powierzając Bogu nasze sprawy.

Również przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00 i po południu o godzinie 15.00 Różaniec, zmiana tajemnic i Msza Święta. Zmiana tajemnic w Świerchowej o godzinie 14.00.

7.Serdecznie dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę 50 zł na środki czystości. Serdeczne „Bóg zapłać”. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła prosimy rodziny: Stanisław Ropa, Jolanty Skiba, Zofii Betlej, Anny Szetlak i Ewy Szetlak.