Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim

XIX  Niedziela Zwykła  09.08.2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową – Przemienienia Pańskiego – Odpust Parafialny przeniesiony z 06 sierpnia. Serdecznie witam Czcigodnych gości i Was Drodzy Parafianie.

Dzisiejsza składka z racji drugiej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii.

2. Msze święte w tym tygodniu o godzinie 18.00, tylko w wtorek i czwartek Msza Święta o godzinie 8.00 rano.

3. W związku z rozpoczętym sierpniem – miesiącem ważnych wydarzeń historycznych: Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą. Zachęcamy wszystkich Parafian do modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.

4. W czwartek 13 sierpnia Nowenna do Pana Jezusa Przemieniającego. Zapraszamy do modlitwy.

5. W sobotę 15 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Poświęcenie wieńców, owoców, ziół i kwiatów.

Msze Święte o godzinie 8.00 i 11.00.

W tym dniu będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory i modlić się za Wojsko Polskie, które obchodzi swoje Święto.

6. Niedziela 16 sierpnia br. jest Dniem Solidarności z Libanem, po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

7. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz, Jakub Sypień zam. w Jaśle i Ewelina, Anna Jurusik zam. parafia Osiek Jasielski. Zapowiedź I. oraz Adam, Marcin Szeredy zam. parafia Samoklęski i Anna, Karolina Łącka zam. parafia Osiek Jasielski. Zapowiedź I.

8. W dniach 30.08 – 07.09. 2020 r. jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie, więcej informacji na plakacie w gablocie.

9. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i udekorowały kościół kwiatami. „Bóg zapłać”. Na następny tydzień o posprzątanie kościoła prosimy rodziny: Władysławy Marchewka, Danuty Jasionowicz, Barbary Winiarskiej, Zdzisławy Hanas i Marii Wojnar.

10. Stosujmy się w dalszym ciągu do zaleceń władz w sprawie bezpieczeństwa podczas epidemii: zachowujmy odległość 2 m oraz zasłaniajmy nos i usta.