Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim

XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021 r.

1. Dzisiaj Uroczystość beatyfikacyjna kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej o godzinie 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. W Telewizji Polskiej transmisja z uroczystości.

2. Również dzisiaj Gminne Święto Chleba w Osieku Jasielskim. Msza Święta o godz. 14.00.

3. Rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania – dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

4. Dzisiaj składka z racji drugiej niedzieli miesiąca na cele inwestycyjne w parafii. Po Mszach Świętych za zgodą Księdza Biskupa Ordynariusza składka do puszek na rzecz dziewczynki Sofii Palij. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych składka do puszek na Katolickie Radio VIA.

5. Msze Święte w tym tygodniu o godzinie 18:00 tylko w sobotę Msza Święta o godzinie 8.00 rano.

6. We wtorek 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

7. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu zaprasza na uroczystości odpustowe do Dębowca, które rozpoczną się 16 września. Szczegółowy program odpustowy na plakacie.

8. W sobotę 18 września – Święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W tym dniu w Dębowcu w dniach odpustu, Msza Święta dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin oraz dla młodzieży o godzinie 10.30. Prosimy rodziców i kandydatów do bierzmowania aby uczestniczyli w tej Mszy Świętej w Dębowcu.

9. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które sprzątały i udekorowały kwiatami kościół. „Bóg zapłać”. Była to ostatnia kolejka ze Świerchowej. Bardzo dziękuję Parafianom ze Świerchowej za sprzątanie, ubieranie kwiatami, a także za prace porządkowe różnego rodzaju wokół kościoła parafialnego i zabytkowego w ciągu roku. „Bóg zapłać”. Na następny tydzień o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Osieka: Katarzyny Wojnar, Danuty Jurusik, Bogdana Wyżkiewicza, Sylwii Barzyk i Agnieszki Bal.

Pamiętajmy o obostrzeniach związanych z pandemią. Respektujmy przepisy. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.