Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 01.10.2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca października. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00 i po południu o godzinie 15.00 różaniec, zmiana tajemnic i Msza Święta. Zmiana tajemnic w Świerchowej o godzinie 14.00.

 

2. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

 

3. W tym tygodniu Msze Święte o godzinie 18.00 tylko w sobotę o godzinie 8.00 rano. Msze święte Pogrzebowe: w poniedziałek i wtorek o godzinie 17.00.

 

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. W czwartek spowiedź od godziny 16.30 w piątek spowiedź od godziny 15.30.

  

5. W piątek 06 października odwiedziny chorych od godziny 10.00 z racji pierwszego piątku. Prosimy rodziny i opiekunów o zgłaszanie chorych.

 

Również w piątek zapraszamy dzieci z klasy III SP, które przygotowują się do I Komunii Świętej na różaniec i Mszę Świętą. Przed nabożeństwem różańcowym dzieciom zostaną poświęcone różańce.

 

6. W sobotę Msza Święta o godzinie 8.00 i różaniec wynagradzający z medytacją z racji pierwszej soboty miesiąca.

 

7. Wydział Duszpasterski wraz z diecezjalnym duszpasterzem zapraszają Róże Różańcowe na różaniec ulicami Jasła. Odbędzie się on 08 października o godzinie 14.30 w kościele Wniebowzięcia Matki Bożej, a zakończy u OO. Franciszkanów (Msza Święta o godzinie 16.00).

 

8. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Składka na cele inwestycyjne w parafii.

 

9. Serdecznie dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. „Bóg Zapłać”. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom Agacie i Markowi za dekorację kościoła kwiatami. „ Bóg zapłać”. Za tydzień o posprzątanie kościoła prosimy rodziny: Alicji Witkowskiej, Zofii Blezień, Zdzisława Kmiecika, Angeliki Czaja i Renaty Dykas.