Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim

III Niedziela Wielkanocna 18.04.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny i jest równocześnie Dniem Narodowego Czytania Pisma św. Starajmy się jak najczęściej czytać Pismo św. wspólnie w rodzinie i indywidualnie, by bardziej poznawać Jezusa i wierzyć w Niego. Dzisiejsza składka wyjątkowo przeniesiona z drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom za pomoc.

Dzisiaj za zgodą Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby, wolontariusze z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci przeprowadzą zbiórkę do puszek w parafiach naszej diecezji na rzecz tego Hospicjum.

2. W tym tygodniu Msze Święte o godzinie 18.00 tylko w sobotę o godzinie 8.00 rano.

3. W poniedziałek po Mszy Św., spotkanie kandydatów do bierzmowania – klasa VIII SP.

4. W piątek 23 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy Świętej zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców na krótkie spotkanie.

5. W przyszłą niedzielę 25 kwietnia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

6. Przypominamy, że od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy. Więcej informacji na spis.gov.pl.

7. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na środki czystości120 zł. Serdeczne „Bóg zapłać”. Na następny tydzień o posprzątanie kościoła prosimy rodziny : Danuty Zięba, Krystyny Forystek, Małgorzaty Sarna, Marii Strugała i Bożeny Wojnickiej.

Pamiętajmy o obostrzeniach związanych z pandemią. Respektujmy przepisy. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.