Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  16.06.2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. W tym tygodniu Msza Święta o godzinie 17.00.

3. W wtorek po Mszy Świętej o godzinie 17.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

4. W czwartek 20 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. O wykonanie ołtarzy prosimy :

* I ołtarz przy krzyżu Misyjnym obok kościoła – rodzice i młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament Bierzmowania * II ołtarz obok ronda – Akcja Katolicka * III ołtarz przy figurze Matki Bożej obok domu Pani Katarzyny Pepera – KGW ze Świerchowej * IV ołtarz obok figury św. Floriana na rynku – Strażacy ze Świerchowej.  Msze Święte o godzinie 8.00 i suma o godzinie 10.00. Po sumie procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o udekorowanie domów obok których, będzie przechodzić procesja. Panów Strażaków prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przejścia procesji.  Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji, szczególnie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Przez Oktawę Bożego Ciała będziemy odprawiać procesję wokół kościoła na którą serdecznie zapraszamy. Możliwość spowiedzi przed Bożym Ciałem codziennie od godziny 16.00.

W przyszłą niedzielę Msze Święte o godzinie 8.00 i 10.00. Po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

5. Również 20 czerwca w Boże Ciało jest organizowany wyjazd autokarowy na słynny Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka w Rzeszowie od godz. 19.00 do 23.00. Wyjazd o godz. 16.30. Zapisy u Pani Renaty Dykas : Tel. 501 426 553.

6. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby : Krzysztof, Jakub Forystek, z parafii Osiek Jasielski i Krystyna, Magdalena Świetlik z parafii Nienaszów. Zapowiedź II.

7. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które sprzątały i ubierały kwiatami kościół. Bóg zapłać. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła prosimy rodziny : Małgorzaty Barańskiej, Celiny Wojnar, Małgorzaty Kosiba, Marii Mastaj i Stanisławy Wierdak.