Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim

XXX Niedziela Zwykła 25.10.2020r.

1. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe o godzinie 17.30, zwłaszcza dzieci, młodzież, kandydatów do sakramentu bierzmowania.

2. Msze święte w tym tygodniu bezpośrednio po Różańcu o godzinie 18.00 tylko, w sobotę Msza Święta o godzinie 8.30 rano.

3. W przyszłą niedzielę 01 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym uroczystym dniu o godzinie 8.00, 10.00 i 13.00. Ze względu na nowe obostrzenia i wytyczne, procesji na cmentarzu nie będzie. Zostaną odmówione tradycyjne modlitwy za zmarłych w kościele.

4. Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych. W tym czasie możemy zyskiwać odpusty i w ten sposób pomagać duszom w czyśćcu, skracając im cierpienia. Warunki do spełnienia aby zyskać odpust: stan łaski uświęcającej – spowiedź św., wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego, przyjęcie Komunii Świętej, nawiedzenie kościoła lub cmentarza, odmówienie modlitw : „Wierzę w Boga”, „Ojcze Nasz” i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Papieża.

5. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i udekorowały kościół kwiatami. „Bóg zapłać”. Na następny tydzień o posprzątanie kościoła prosimy rodziny: Marii Mastej, Janiny Stanios, Janiny Gajewskiej, Jolanty Jurkowskiej i Teresy Ropa.

6. Stosujmy się do najnowszych decyzji, zaleceń władz państwowych w sprawie bezpieczeństwa podczas epidemii. Cała Polska jest w czerwonej strefie: zachowujmy dystans społeczny oraz zasłaniajmy nos i usta maseczką.