Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim

II Niedziela Adwentu 5.12.2021 r.

1. Przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek po Mszach Świętych. Msze Święte dzisiaj o godzinie 8.00, 10.00 i o godzinie 15.00 Różaniec, zmiana tajemnic i Msza Święta. Zmiana tajemnic w Świerchowej o godzinie 14.00.
Dzisiejsza składka z pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Składka z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

2. U Pana Organisty można nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

3. Msze Święte – roratnie w tygodniu o godzinie 18.00 tylko w sobotę Msza Święta o godzinie 8.00 rano. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach.

4. W środę 08 grudnia br., Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zakończenie Roku św. Józefa obchodzonego w Kościele powszechnym. Z tej racji odmówimy akt zawierzenia św. Józefowi. W tym dniu zgodnie z objawieniami Matki Bożej w Montichiari – Fontanelle związana jest tzw. „Godzina Łaski” dla całego świata. Matka Boża powiedziała : „…dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne, jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga…”. Od godziny 12.00 do 13.00, możliwość indywidualnej modlitwy w kościele. Kto może niech skorzysta z tej godziny łaski. Na Mszy Świętej w tym dniu o godzinie 18.00, poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych.

5. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemieniającego z racji drugiego czwartku miesiąca. Serdecznie zapraszamy.

6. U młodzieży można kupić Wigilijne Świece Caritas.

7. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę 80 zł. „Bóg zapłać”. Na następny tydzień o posprzątanie kościoła prosimy rodziny: Małgorzaty Kosiba, Marii Mastaj, Magdaleny Pepera, Haliny Piotrowskiej i Józefy Pepera.

Pamiętajmy o nowych obostrzeniach sanitarnych związanych z pandemią. Limit wiernych w kościołach został zmniejszony do 50 % miejsc, ale do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zasłanianie ust i nosa maseczką. Pamiętajmy!!! Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.