Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim

wtorek, 07 marzec 2023 08:01

Męska Róża Różańcowa

W dniach 26-27.01.2023 w naszej parafii w Osieku Jasielskim odbyła się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej.
Na prośbę Maryi: „Odmawiajcie codziennie różaniec" ożywmy naszą modlitwę różańcową, włączmy się w odmawianie różańca w żywych różach różańcowych.
Odpowiadając na prośbę Matki Bożej, w Osieku odnawia się męska róża różańcowa.
Zachęcamy wszystkich mężczyzn o włączenie się do wspólnoty różańcowej.

wtorek, 13 grudzień 2022 15:20

Adwent

Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Starajmy się w czasie Adwentu więcej modlić i czynić więcej dobra z miłości do Boga, który nas uświęca i zbawia.

czwartek, 17 listopad 2022 15:14

Drewno jest z lasu

Pragnę poinformować, że nasza parafia wzięła udział w konkursie pt., „Drewno jest z lasu” - Lasów Państwowych. Nasz projekt został zakwalifikowany do etapu realizacji. Celem konkursu jest promocja Lasów Państwowych, zwiększenie świadomości społecznej na temat wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarki leśnej, roli Lasów Państwowych w zakresie wspierania inicjatyw społecznych, promowanie dobrych nawyków i postaw w zakresie wykorzystania drewna jako ekologicznego i odnawialnego surowca.

poniedziałek, 31 październik 2022 15:11

Uroczystość Wszystkich Świętych

Pierwszego listopada w liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystość ta uświadamia nam, że każdy z nas jest powołany do świętości, którą można osiągnąć z Bożą pomocą. Modląc się do świętych naszych patronów czyńmy wszystko, aby dołączyć do wspólnoty wszystkich świętych w niebie.

Miesiąc listopad jest miesiącem modlitwy za zmarłych. Módlmy się za naszych biskich zmarłych i za tych co oddali swoje życie za Ojczyznę.

sobota, 01 październik 2022 15:07

Rozpoczynamy miesiąc październik

Rozpoczynamy miesiąc październik, szczególny czas modlitwy na różańcu. Tą piękną modlitwą prośmy Boga przez wstawiennictwo Maryi o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i dary dla naszej Ojczyzny, parafii, rodzin i małżeństw. Wierzymy, że Maryja jest z nami i wyprosi dla nas potrzebne dary u Miłosiernego Boga.

sobota, 18 sierpień 2018 21:22

Wniebowzięcie Najświętrzej Maryi Panny

Uroczystość Wniebowzięcia umacnia w nas nadzieję, że jako zbawieni znajdziemy się w domu Ojca w niebie. Wdzięczni Bogu i Jego Matce, przynosząc do poświęcenia wiązanki kwiatów, zbóż, roślin, warzyw, mamy nadzieję, że kiedyś, w wieczności, Maryja przedstawi nas Bogu z naręczem dobrych uczynków, pięknego naszego życia zgodnego z wyznawaną wiarą i przykazaniami.

sobota, 18 sierpień 2018 19:42

Odpust - Przemienienia Pańskiego

Od wieków Parafia w  Osieku Jasielskim, przeżywa Uroczysty Odpust Przemienienia Pańskiego. Obchodząc tę piękną uroczystość, jesteśmy zaproszeni przez Jezusa, aby w towarzystwie Piotra, Jakuba i Jana wspiąć się na Górę Przemienienia, popatrzeć na swoje zycie i zmienic je z Jezusem według Jego woli.

Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali Odpust. Paniom z KGW z Osieka i Świerchowej. Panom niosącym baldachim i choragwie, LSO,  Akcji Katolickiej, KSM-owi, Panu organiscie i wszystkim co sprzątali kościół i plac kościelny. Bóg Zapłać!

Zapraszamy do galerii.

niedziela, 03 czerwiec 2018 19:14

Uroczystość Bożego Ciała

„ Bądźże pozdrowiona, Hostyjo żywa, w której Jezus Chrystus bóstwo ukrywa”.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywamy inaczej świętem Bożego Ciała. W tym dniu z kościołów wyruszają procesje, które przechodzą ulicami naszych miast i wsi.

Strona 1 z 2