Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim

niedziela, 03 czerwiec 2018 19:14

Uroczystość Bożego Ciała

„ Bądźże pozdrowiona, Hostyjo żywa, w której Jezus Chrystus bóstwo ukrywa”.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywamy inaczej świętem Bożego Ciała. W tym dniu z kościołów wyruszają procesje, które przechodzą ulicami naszych miast i wsi.

 

Kapłan niesie Pana Jezusa w monstrancji, a obok niego idą mężczyźni niosąc nad nim baldachim. Ministranci dzwonią dzwonkami, oznajmiając, że w procesji idzie Pan Jezus, dziewczynki w białych sukienkach sypią kwiaty, wierni niosą feretrony. Wszyscy radośnie śpiewając, wspólnie z Jezusem idą do czterech ołtarzy, przygotowanych wcześniej przez parafian.

W naszej parafii pierwszy ołtarz przygotowali rodzice dzieci, które w tym roku przyjęły Jezusa w Komunii Św. po raz pierwszy, drugi ołtarz przygotowali rodzice i młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania, trzeci Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Osieka i ostatni Panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Osieka. Wszystkie ołtarze były pięknie i wymownie przygotowane, za co składam serdeczne podziękowania. Dziękuję również, Panom z OSP ze Świerchowej za zabezpieczenie trasy.

‘’Kochany Jezu, dziękujemy Ci za Twoją obecność w chlebie eucharystycznym. Pragniemy często przystępować do Komunii Świętej, abyś mógł zamieszkać w naszych sercach.’’

Czytany 1976 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.