Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim

wtorek, 27 marzec 2018 11:27

Niedziela Palmowa 2018r.

Wielki Tydzień rozpoczyna się Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej, a kończy się Niedzielą Zmartwychwstania. Obie te wielkie niedziele, jak klamra spinają w całość, dwa najistotniejsze wydarzenia zbawcze: bolesna śmierć i chwalebne zmartwychwstanie Chrystusa.

W sposób szczegółowy prawdę tę ukazują dni między tymi niedzielami, zwłaszcza te ostatnie trzy dni paschalne – Triduum Paschalnego (cyt.”Zwycięzca śmierci” wyd. św. Krzyż Opole 1998). W tym szczególnym dniu, tradycyjnie przynosi się do kościoła palmy, aby je poświęcić na pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy. Również tego zwyczaju nie zabrakło  w Naszej parafii. Prawie wszyscy wierni przynieśli swoje palmy. Ale szczególne palmy, które wypełniły – upiększyły naszą świątynie zostały wykonane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Osieku. Palmy wielkością i pięknością tworzyły ciekawą dekorację kościoła i wprowadzały w atmosferę i klimat Niedzieli Palmowej. Należy podziwiać i gratulować kunsztu w jaki sposób palmy zostały wykonane. Składamy serdeczne podziękowanie, Paniom z KGW w Osieku na ręce Przewodniczącej Pani Moniki Mroczka, za podtrzymywanie tej pięknej tradycji tworzenia palm.

Czytany 1478 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.