Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim

piątek, 29 kwiecień 2016 15:04

Czym jest KSM?

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

CZYM JEST KSM?


KSM zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących:
•    twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość,
•    chcących pożytecznie i na chwałę Bożą spędzić swój wolny czas.
KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”.
W KSM-ie potrafimy nie tylko bawić się, wygłupiać, ale także robić coś dobrego dla innych oraz przede wszystkim modlić się.


        a) Nasz wolny czas
Przystąpienie do KSM-u to deklaracja poświęcenia swojego wolnego czasu (nie tego, który jest przeznaczony na szkolę, naukę, pomoc w domu) i sił na robienie czegoś dobrego wspólnie z innymi.
         b) Nasza zabawa
KSM to nie tylko poważna praca, formacja, działanie, modlitwa. To również miejsce i czas na dobrą zabawę, kulturalną i radosną rozrywkę „bez przegięć”. Tutaj młodzież ma możliwość wspólnie organizować swój wolny czas.
          c) Robić coś dobrego dla innych
KSM jako stowarzyszenie posiadające osobowość prawną ma bardzo szerokie pole działania. Od chęci i pomysłowości jego członków zależy w jakim stopniu te możliwości zostaną wykorzystane dla dobra innych.
           d) Modlitwa, formacja
Działanie, praca, rozrywka w KSM to jeden z jego filarów. Nie może on istnieć bez drugiego, którym jest formacja, osobista praca nad sobą, modlitwa iuczestnictwo w Sakramentach.

Kilka słów o życiu KSM-u z Osieka Jasielskiego…
KSM, to skrót dobrze znany nam wszystkim. Tylko czy wszyscy wiemy co tak naprawdę się pod nim kryję? Bo nie jest to tak proste, jak na pierwszy rzut oka się wydaje. Razem z moimi przyjaciółmi z „Osieckiego KSM-u” spotykając się wspólnie, często rozmawiamy na różne tematy dotyczące życia ludzi młodych. Staramy się poruszać pewne problemy młodego wieku, szukając odpowiedzi na różne nurtujące nas pytania: dlaczego warto wierzyć w Boga? Jak w dzisiejszym świecie szczęśliwie żyć jako młody człowiek? Jak słowo Boże przemienia moje życie….
Na spotkaniach, które odbywają się raz w tygodniu, ostatnimi czasy dosyć często przewija się temat Światowych Dni Młodzieży. Jakże ważnego dla nas wydarzenia w Kościele – spotkania ludzi młodych z całego świata w naszym kraju, w Krakowie. Każde z nas chciałoby przeżyć na własnej skórze, to niesamowite wydarzenie, jakim niewątpliwie będą ŚDM.
KSM, to czas „inaczej spędzonego wolnego czasu”: w radości, w modlitwie,  na zabawie. Rozwijając się i formując duchowo w wierze. Jako ludzie młodzi, staramy się także udzielać w wspólnocie parafialnej, m.in.: robiąc palmy wielkanocne, sprzedając baranki, przygotowując czuwania modlitewne, animując liturgię Mszy świętej czy różne nabożeństwa.
Zaangażowanie jakie pragniemy pokazywać sobą jest dla nas potężną dawką pozytywnej energii, dzięki której wciąż staramy się poznać prawdziwe obliczę miłosiernego Boga. Co więcej, z każdym spotkaniem zżywamy się ze sobą coraz bardziej jako wspólnota Kościoła ludzi młodych. Dzięki rekolekcjom diecezjalnym dla KSM-u, turnusom wakacyjnym i zimowiskom, poznajemy nowych ludzi z całej Polski, którzy pragną tego samego co my – bliskości Boga w swoim życiu!
Dzięki KSM-owi możemy naprawdę wiele uczynić dla siebie i dla innych! A więc każdego młodego duchem, zachęcamy do zapisania się do naszego oddziału w Osieku Jasielskim! Przyjdź, a nie będziesz żałował!
Z KSM-owskim pozdrowieniem:
GOTÓW!

Nie wstydźcie się waszych ideałów – wręcz przeciwnie, głoście je i brońcie ich! Liczy na was Chrystus, liczy na was Pani Jasnogórska, liczy na was Kościół. Liczy na was i potrzebuje was Polska! Właśnie jako KSM
Jan Paweł II – Watykan, 15.04.1995 r.

Czytany 2460 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 24 maj 2016 17:44
Więcej w tej kategorii: Kto to jest ministrant? »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.