Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim

Gosia

Gosia

wtorek, 07 marzec 2023 08:01

Męska Róża Różańcowa

W dniach 26-27.01.2023 w naszej parafii w Osieku Jasielskim odbyła się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej.
Na prośbę Maryi: „Odmawiajcie codziennie różaniec" ożywmy naszą modlitwę różańcową, włączmy się w odmawianie różańca w żywych różach różańcowych.
Odpowiadając na prośbę Matki Bożej, w Osieku odnawia się męska róża różańcowa.
Zachęcamy wszystkich mężczyzn o włączenie się do wspólnoty różańcowej.

wtorek, 13 grudzień 2022 15:20

Adwent

Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Starajmy się w czasie Adwentu więcej modlić i czynić więcej dobra z miłości do Boga, który nas uświęca i zbawia.

czwartek, 17 listopad 2022 15:14

Drewno jest z lasu

Pragnę poinformować, że nasza parafia wzięła udział w konkursie pt., „Drewno jest z lasu” - Lasów Państwowych. Nasz projekt został zakwalifikowany do etapu realizacji. Celem konkursu jest promocja Lasów Państwowych, zwiększenie świadomości społecznej na temat wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarki leśnej, roli Lasów Państwowych w zakresie wspierania inicjatyw społecznych, promowanie dobrych nawyków i postaw w zakresie wykorzystania drewna jako ekologicznego i odnawialnego surowca.

poniedziałek, 31 październik 2022 15:11

Uroczystość Wszystkich Świętych

Pierwszego listopada w liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystość ta uświadamia nam, że każdy z nas jest powołany do świętości, którą można osiągnąć z Bożą pomocą. Modląc się do świętych naszych patronów czyńmy wszystko, aby dołączyć do wspólnoty wszystkich świętych w niebie.

Miesiąc listopad jest miesiącem modlitwy za zmarłych. Módlmy się za naszych biskich zmarłych i za tych co oddali swoje życie za Ojczyznę.

sobota, 01 październik 2022 15:07

Rozpoczynamy miesiąc październik

Rozpoczynamy miesiąc październik, szczególny czas modlitwy na różańcu. Tą piękną modlitwą prośmy Boga przez wstawiennictwo Maryi o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i dary dla naszej Ojczyzny, parafii, rodzin i małżeństw. Wierzymy, że Maryja jest z nami i wyprosi dla nas potrzebne dary u Miłosiernego Boga.

sobota, 18 sierpień 2018 21:22

Wniebowzięcie Najświętrzej Maryi Panny

Uroczystość Wniebowzięcia umacnia w nas nadzieję, że jako zbawieni znajdziemy się w domu Ojca w niebie. Wdzięczni Bogu i Jego Matce, przynosząc do poświęcenia wiązanki kwiatów, zbóż, roślin, warzyw, mamy nadzieję, że kiedyś, w wieczności, Maryja przedstawi nas Bogu z naręczem dobrych uczynków, pięknego naszego życia zgodnego z wyznawaną wiarą i przykazaniami.

sobota, 18 sierpień 2018 19:42

Odpust - Przemienienia Pańskiego

Od wieków Parafia w  Osieku Jasielskim, przeżywa Uroczysty Odpust Przemienienia Pańskiego. Obchodząc tę piękną uroczystość, jesteśmy zaproszeni przez Jezusa, aby w towarzystwie Piotra, Jakuba i Jana wspiąć się na Górę Przemienienia, popatrzeć na swoje zycie i zmienic je z Jezusem według Jego woli.

Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali Odpust. Paniom z KGW z Osieka i Świerchowej. Panom niosącym baldachim i choragwie, LSO,  Akcji Katolickiej, KSM-owi, Panu organiscie i wszystkim co sprzątali kościół i plac kościelny. Bóg Zapłać!

Zapraszamy do galerii.

niedziela, 03 czerwiec 2018 19:14

Uroczystość Bożego Ciała

„ Bądźże pozdrowiona, Hostyjo żywa, w której Jezus Chrystus bóstwo ukrywa”.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywamy inaczej świętem Bożego Ciała. W tym dniu z kościołów wyruszają procesje, które przechodzą ulicami naszych miast i wsi.

wtorek, 03 kwiecień 2018 19:44

Wielkanoc

Chrystus Zmartwychwstał - Prawdziwie Zmartwychwstał!

W Zmartwychwstaniu Pana odkrywamy miłość Boga do człowieka. Jego zwycięstwo nad śmiercią staje się na nas łaską do codzienego zmagania się ze złem. Jego zwycięstwo jest nadzieją, że życie nie kończy się na ziemi, ale trwa w wieczności.

wtorek, 03 kwiecień 2018 19:06

Wielka Sobota

Wielka sobota- Liturgia Wigilii Paschalnej. Obrzędy Liturgii Wigilii Paschalnej obejmują : Liturgię światła , Liturgię Słowa z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu Świętego i Mszę Świętą, która jest szczytem dzisiejszych obchodów.

Strona 1 z 2